Detektyw Pozytywka w sieci

W nowym sezonie teatralnym zaproponowaliśmy nową formę spotkania z teatrem, aktorem i muzeum – serię interaktywnych spektakli „Detektyw w muzeum” opartych o książki Grzegorza Kasdepke, których bohaterem jest Detektyw Pozytywka. W związku z zaostrzeniem obostrzeń byliśmy zmuszeni odwołać część działań zaplanowanych w bydgoskich muzeach. Nie zrezygnowaliśmy jednak z kontynuowania cyklu, który spotkał się z dużym zainteresowaniem. Przenieśliśmy go do sieci i rozpoczęliśmy publikację odcinków składających się na nowy cykl – „Detektyw Pozytywka w sieci”.

Pierwszy sezon, na który złożyło się pięć odcinków, z których każdy został podzielony na trzy części, udostępniliśmy w całości za darmo na naszym kanale YouTube. Autorem scenariuszy odcinków emitowanych online, podobnie jak wszystkich prezentowanych w muzeach na żywo, jest Grzegorz Kasdepke. Pierwsza część odcinka to zawsze zagadka. W drugiej widzowie znajdą podpowiedź, a trzecia prezentuje rozwiązanie.

Zagadki kierujemy przede wszystkim do dzieci do wieku 5-10 lat. Mamy nadzieję, że taka forma cyklu spotka się z zainteresowaniem naszych najmłodszych odbiorców. Zachęcamy jednak do udziału w zabawie wszystkich amatorów tajemnic i fanów Detektywa Pozytywki. Rozwiązywanie detektywistycznych spraw może być świetną, rodzinną rozrywką.

Cykl realizujemy równolegle w ramach spotkań na żywo w muzeach – o ile aktualne obostrzenia na to pozwalają – oraz w sieci. Inne zagadki czekają na potencjalnie zainteresowanych w ramach zwiedzania poszczególnych obiektów muzealnych, a inne prezentujemy na naszym kanale YouTube. Zapraszamy do spróbowania swoich sił i sprawdzenia się w detektywistycznym fachu!

Detektyw Pozytywka w sieci
Udział wezmą
Realizatorzy
Film