Jeśli marzysz o tym, aby wystąpić na prawdziwej scenie teatralnej, aby czerpać z profesjonalnych lekcji aktorstwa, a także personalnych konsultacji z aktorem – ten projekt jest właśnie dla Ciebie.
Zaczynamy już w styczniu, a w maju w ramach zakończenia projektu i swoistego dyplomu, jako esencję twórczych spotkań oddamy spektakl. Warsztaty rozwiną kreatywność każdego z uczestników, a także odkryją głęboką wrażliwość poprzez użycie teatralnych metod, a szczególnie teatru formy.
Indywidualne ja będzie mottem każdego z uczestników. Uważność i dostrzeżenie siebie stanie się wrażliwym priorytetem. Pracy poddamy słowo, głos, świadomość ciała, ruch sceniczny i potrzeby każdego z uczestników.
Teatr to emocje, dlatego zajęcia odbywać się będą w poszanowaniu uczuć oraz swobodnym rozwijaniu inteligencji emocjonalnej, która ma ogromne znaczenie w życiu młodego człowieka, albowiem dotyka sfer samoświadomości, samooceny, samoregulacji w kontaktach z samym sobą oraz empatii, asertywności, przywództwa, perswazji, współpracy w relacjach z innymi, a także motywacji, szerokich zdolności adaptacyjnych, sumienności w stosunku do zadań, z jakimi nieodłącznie borykają się młodzi w życiu codziennym.
Zajęcia poprowadzi Adrian Wiśniewski – absolwent Wydziału Lalkarskiego w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie – Filia we Wrocławiu, absolwent studiów magisterskich terapii pedagogicznej w Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi, oraz szkoły muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu w klasie akordeonu.
Jako aktor grał w CK Teatrze w Grudziądzu, Bydgoskim Teatrze Lalek „Buratino”, Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Teatrze Arka im. Renaty Jasińskiej we Wrocławiu. Jako pedagog prowadzi zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży metodą dramy. W Teatrze Kameralnym możecie zobaczyć go w roli Siergieja w ,,Matyldzie”, Weissa w ,,Chłopcach z Placu Broni”, a także w ,,Dzikich Łabędziach”, gdzie zagrał postać braci.
Słowami prowadzącego zapraszamy Was do tej wyjątkowej twórczej i rozwijającej przygody, byście mogli być częścią magii, bo teatr to magia, w którym cały czas odkrywam to czego wcześniej nie znałem, w którym mogę być każdym, kim zechcę. Teatr to miejsce, które pozwala mi przekazywać publiczności to, co jest dla mnie najważniejsze: śmiech, miłość, radość, wrażliwość.