Niespodzianka pokaźnych (słoniowych) rozmiarów na Dzień Dziecka od Teatru Kameralnego w Bydgoszczy

Po długiej przerwie instytucje kultury wracają do organizacji wydarzeń na żywo. Teatr Kameralny w Bydgoszczy z przyjemnością zaprasza więc na spektakl plenerowy z udziałem publiczności. Już 29 maja o godzinie 17:00amfiteatrze przy Operze Nova będzie można zobaczyć przedstawienie „Proszę słonia!” w reżyserii Arkadiusza Klucznika, w którym wystąpi niemal cały zespół aktorski. Będzie to premierowy pierwszy pokaz z udziałem widowni na żywo – w lutym tego roku odbyła się premiera spektaklu online, na teatralnym kanale YouTube. Okazja zatem nie lada – Słoń Dominik po raz pierwszy zaprezentuje się widzom bez pośrednictwa monitorów.

Spektakl „Proszę słonia!” to adaptacja Arkadiusza Klucznika na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna. Historia opowiada o kilkuletnim chłopcu, Piniu, najmniejszym w swojej klasie, który zaprzyjaźnia się z porcelanowym słoniem. Ich przyjaźń jest początkiem niezwykłych przygód, nowych znajomości i zaskakujących zdarzeń. Sztuka jest skierowana do dzieci od lat 5 oraz – oczywiście – całych rodzin.

„Proszę słonia!” to pierwszy spektakl Teatru Kameralnego po częściowym zniesieniu obostrzeń. Kolejny miesiąc, czerwiec, będzie obfitował w wydarzenia dla widzów w każdym wieku, ale pokaz przewidziany na koniec tego miesiąca jest wyjątkowy nie tylko dlatego, że „Proszę słonia!” po raz pierwszy można zobaczyć na żywo. Wydarzenie włączone jest w obchody Dnia Dziecka, więc w ramach prezentu dla wszystkich widzów Teatru, dzieci w każdym wieku, wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Ponieważ liczba miejsc na widowni – zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami – zostanie ograniczona do wymaganych 50%, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc; decyduje kolejność zgłoszeń. Miejsce można rezerwować telefonicznie (887 467 102) lub mailowo (bow2@teatrkameralny.com).

29 maja, 17:00, amfiteatr Opery Nova, sztuka w plenerze. Spektakl „Proszę słonia!” to świetna okazja, by uczcić Dzień Dziecka, spędzić czas w rodzinnym gronie i – po prostu – dobrze się bawić. Zachęcamy do zabrania poduszek lub koców. Zapraszamy, do zobaczenia!