Nina i Paul

Jedna opowieść. Dwie perspektywy. Sto pięć metrów. Milion uczuć. Kolizja galaktyk skutkuje ich połączeniem w jedno. Tak ewoluuje wszechświat.  Zderzenie światów Niny i Paula tworzy nową rzeczywistość. Tak dojrzewa człowiek.

Nina i Paul chodzą do jednej klasy, ale tak naprawdę w ogóle się nie znają. Koniec roku, zmiana szkoły i towarzysząca temu perspektywa rozstania mobilizują nastolatków do podjęcia inicjatywy. Na oczach widzów ze słów i zdarzeń rodzi się więź, o której trudno mówić. A może wcale mówić nie trzeba, bo równie ważne – jeśli nie ważniejsze – jest to, czego Ona i On sobie nie mówią, co tylko czują, przeczuwają, co wyraża się uśmiechem, gestem, dotykiem. 

Niespodziewanie odważni, otwarci na siebie nawzajem, gotowi zaryzykować. Bohaterowie sztuki przypominają nam, że marzenia można i trzeba realizować, a dzielenie się przeżyciami z bliskim nam ludźmi pozwala doświadczać świata mocniej i głębiej. Scena staje się przestrzenią prawdziwego spotkania, o które tak dziś trudno. Widz nie tylko obserwuje, ale też przeżywa, bo historia Niny i Paula jest historią każdej i każdego z nas.

Uwaga: podczas spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe.

Spektakl otrzymał honorowy patronat Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Bydgoszczy.

zdjęcia: Piotr Nykowski

Nina i Paul

Autor: Thilo Reffert

Tłumaczenie: Lila Mrowińska-Lissewska

Premiera: 25.09.2021 roku, Sala Kameralna Opery Nova w Bydgoszczy.

Spektakl trwa: 80 minut (bez przerwy)

Wiek: 10+

RECENZJA

 

Realizatorzy

Reżyseria i adaptacja: RAFAŁ MATUSZ

Muzyka: MAKSYM KOHYT

Scenografia i kostiumy: ZUZANNA KUBICZ

Projekcje multimedialne:  ZACHARIASZ JĘDRZEJCZYK, VERANIKA SIAMIONAVA

Autor plakatu: JOANNA RUSINEK

Obsada