Detektyw w muzeum – w internecie

W nowym sezonie teatralnym zaproponowaliśmy nową formę spotkania z teatrem, aktorem i muzeum – cykl „Detektyw w muzeum” oparty o serię książek Grzegorza Kasdepke, których bohaterem jest Detektyw Pozytywka. Z młodymi detektywami-amatorami udało nam się spotkać dwa razy: w Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz w Muzeum Wodociągów, a dokładnie w Wieży Ciśnień. W związku z zaostrzeniem obostrzeń byliśmy zmuszeni odwołać kolejne działania planowane w innych bydgoskich muzeach. Nie rezygnujemy jednak z kontynuowania cyklu, który spotkał się z dużym zainteresowaniem i przenosimy go do sieci!

Już w tym miesiącu wszystkich amatorów zagadek zaprosimy do udziału w zabawie na naszym Facebooku. Detektyw Pozytywka co tydzień będzie miał do rozwiązania jakąś tajemniczą sprawę, a ten, komu uda się wpaść na właściwy trop i podać prawidłowe rozwiązanie, otrzyma od nas jedną z książek serii „Detektyw Pozytywka”, które ufundowało wydawnictwo „Nasza Księgarnia”. Autorem zagadek, podobnie jak scenariuszy wcześniejszego interaktywnego zwiedzania, niezmiennie pozostaje Grzegorz Kasdepke.

Zagadki kierujemy przede wszystkim do dzieci do wieku 5-10 lat. Mamy nadzieję, że taka forma cyklu spotka się z zainteresowaniem naszych najmłodszych odbiorców. Choć chcielibyśmy ponownie zaprosić do bydgoskich placówek muzealnych, korzyścią takiego rozwiązania z pewnością jest możliwość udziału w zabawie wszystkich zainteresowanych. Detektyw Pozytywka już wkrótce co tydzień na Facebookowym profilu Teatru Kameralnego w Bydgoszczy: https://www.facebook.com/teatrkameralnybdg Śledźcie koniecznie!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie P1022428.jpg
fot. Radosław Drygas