Mamy problem. Monodram macierzyński

Kiedy w domu pojawia się noworodek, wszyscy są szczęśliwi. Niemowlę leży w białym kaftaniku, radośnie kwili i macha rączką do przytulonych do siebie rodziców. …tak to przynajmniej wygląda w reklamach.

Rzeczywistość jednak okazuje się diametralnie inna. Chwilę po radosnym kwileniu niemowlę wpada w rozpacz. Niewyspana mama złości się na zapracowanego tatę. Tata ma pretensje, że nagle został odsunięty na dalszy plan. A dziecko ma kolkę, więc budzi się z rykiem co dwie godziny. Ale potem się uśmiecha…

Właśnie o pierwszych miesiącach macierzyństwa i związanym z nim emocjonalnym rollercoasterze opowiada ten spektakl. Jest śmieszny, straszny i wzruszający – tak jak to w prawdziwym życiu bywa. W rolę matki wcieli się Magdalena Bochan-Jachimek, aktorka i reżyserka, związana z Centrum Kultury w Gdyni i Teatrem na Plaży, prywatnie mama dwójki kilkuletnich dzieci. Scenariusz napisał jej mąż, trójmiejski satyryk i dramaturg, Szymon Jachimek. Spektakl wyreżyserował Jakub Ehrlich, aktor Teatru Miniatura, od niedawna również poznający świat smoczków i zabawek edukacyjnych.

Jeśli masz dziecko, planujesz mieć dziecko, byłaś lub byłeś dzieckiem – warto ten spektakl zobaczyć.

fot. Zuzanna Gąsiorowska

Mamy problem. Monodram macierzyński

Autor: Szymon Jachimek

Prapremiera: 15.04.2016 roku, Teatr Gdynia Główna

Spektakl trwa: ok. 60 minut (bez przerwy)

Wiek: 12+

Realizatorzy

Wykonanie: Magdalena Bochan-Jachimek

Reżyseria: JAKUB EHRILCH

Scenografia: MONIKA OSSOWSKA

Muzyka: HUBERT ŚWIĄTEK

Trąbka: DAWID LIPKA

Światła: MARZENA CHOJNOWSKA

Produkcja: MAGDALENA BOCHAN-JACHIMEK

Asystentki produkcji: KLAUDIA PUKLICZ, KATARZYNA SZURKO

Obsada
Film